علامت سوال در پرینت گزارشات

علامت سوال در پرینت گزارشات

 

یکی از شایع ترین مشکلات در زمینه چاپ گزارشات ، نمایش علامت سوال ، به جای نوشته ها و اعداد است . برای حل این مشکل تنها کافیست زبان ویندوز خود را به فارسی تغییر دهید ؛ در ادامه نحوه تنظیم زبان در ویندوز را مرحله به مرحله آموزش میدهیم :

تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز Vista ،8 ،7

در این بخش، به تنظیمات مورد نیاز در ویندوز های Seven یا 7 اشاره میکنیم.
 
۱- ابتدا از قسمت Start بر روی گزینه Control Panel کلیک کنید تا وارد کنترل پنل ویندوز شوید. (مانند شکل زیر)
 
 
۲- پس از باز شدن پنجره Control Panel (کنترل پنل) بر روی از قسمت Clock , Language , and Region بر روی گزینه Change display language کلیک کنید. (به شکل زیر توجه نمائید)
 
 
۳- در پنجره باز شده ابتدا چک کنید که در سربرگ Formats، لیست مقابل عبارت “Format:” بر روی گزینه “Persian” تنظیم شده باشد.
 
 
۴- در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Location” کلیک کرده و چک کنید لیست مقابل عبارت “Current location:”  بر روی گزینه “Iran” تنظیم شده باشد.
 
 
۵- در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Administrative” کلیک کنید. بر روی گزینه “Change system locale..” کلیک کنید تا پنجره مربوط به برای نمایش متون باز شود.
 
 
 
۶- پس از باز شدن پنجره “Region and Language Settings” چک کنید لیست مقابل عبارت “Current system locale” نیز بر روی گزینه “Persian” تنظیم شده باشد. این عملیات باعث تنظیم شدن پشتیبانی کامل از زبان فارسی توسط ویندوز سون و ویستا خواهد شد.
 
 
نکته: پس از انجام تنظیمات فوق، حتما” نیازمند این هستید که یکبار رایانه خود را ریستارت (Restart) کنید. برخی از تغییرات، پس از راه اندازی مجدد سیستم اعمال میگردند.
 

 

چگونگی تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز XP

در این بخش، به تنظیمات مورد نیاز در ویندوز های ایکس پی اشاره میکنیم.

۱- ابتدا از قسمت Start بر روی گزینه Control Panel کلیک کنید تا وارد کنترل پنل ویندوز شوید.(مانند شکل زیر)
 
 
۲- پس از باز شدن پنجره Control Panel (کنترل پنل) بر روی گزینه  Language and Regional Options کلیک کنید. (به شکل زیر توجه نمائید)
 
 
۳- در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Regional Options” کلیک کنید. از لیست زیر عبارت “Select an item to match its preferences, or click Customize to chose your own formats” گزینه “Farsi” را انتخاب کنید.
 
 
۴- از لیست کشور های موجود در قسمت “Location” گزینه “Iran” را انتخاب کرده و بر روی گزینه “Apply” در پائین پنجره کلیک کنید.
در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Advanced” کلیک کردن و از لیست زبان های موجود در لیست، زبان فارسی را انتخاب نمائید (گزینه “Farsi”)
 
 
نکته : پس از انجام تنظیمات فوق، حتما” نیازمند این هستید که یکبار رایانه خود را ریستارت (Restart) کنید. برخی از تغییرات، پس از راه اندازی مجدد سیستم اعمال میگردند.